avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1223 soluții astăzi
Forum Activitate enachecristi

Activitate enachecristi

Buna ziua asi dori sa aflu si eu cateva informatii plecand de la urmatoarele:bunica are o casa la tara care incearca sa faca un act de vanzare cumparare,dar ea nu are nici un act la acea casa,adica casa este a ei dar nu are cartea funciara nici cadastru nu are nimic doar un titlu de propietate a pamantului intravilan.in situatia de fata ce este de facut.
Răspuns la discuția Copii orfani
Multumesc tuturor pentru sprijin pentru ca chiar nu stiu unde sa ma adresez si sunt intr-o situatie foarte delicata mama decedand de curand si eu acum incerc sa am grija de ambele suruori fara sa am probleme cu asistenta sociala.deci sa inteleg ca ar trebui sa merg la judecatoria de care apartin minorii,si poate rezolv ceva si cu pensia de urmas.eu nu beneficiam de acea pensie pentru ca am terminat studiile dar ele beneficiau ambele
Discuție Copii orfani
Buna ziua a si dori si eu cateva informatii plecand de la urmatoarele.am doua suruori si tatal nostru este decedat de ceva timp acum a murit si mama,eu acum ce asi putea face.precizez ca ele suunt minore singurul major find eu.acum asi vrea sa stiu ce asi putea face,adica ma gandesc ca acum ne avand nici un parinte in viata sa fiu eu tutorele lor sa nu am probleme cu protectia copilului sau asistenti sociali.cum trebuie sa procedez sa fiu eu tutorele lor