Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Titlu de proprietate
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Titlu de proprietate

Buna ziua asi dori sa aflu si eu cateva informatii plecand de la urmatoarele:bunica are o casa la tara care incearca sa faca un act de vanzare cumparare,dar ea nu are nici un act la acea casa,adica casa este a ei dar nu are cartea funciara nici cadastru nu are nimic doar un titlu de propietate a pamantului intravilan.in situatia de fata ce este de facut.
Trebuie facute acte pe casa (in baza unor documente, declaratii, hartie de la primarie cum ca a achitat impozite ani la randul, etc), cadastru si intabulare la cf. Apoi se poate face act de vanzare la notar.
Un topometrist rezolva problema.