avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 961 soluții astăzi
Forum Activitate StefanescuAdrian

Activitate StefanescuAdrian

Buna ziua, acum 30 de zile am semnat o procura pentru fosta mea concubina pentru a trece granita cu fiul nostru in varsta de 7 ani, procura a expirat iar ea nu doreste sa se mai intoarca cu fiul nostru. Care sunt pasii care trebuie facuti pentru a o denunta? Am fost prima data la sectia de Politie de care apartinem amandoi iar domnii politisti mi-au zis ca nu pot face nimic pentru ca am semnat cu mana mea. Vreau sa mentionez ca procura a fost data pentru 30 de zile. Va rog sa ma ajutati, nu ma pricep si as dori sa imi spuneti pas cu pas ce trebuie facut si unde sa ma duc prima data pentru a o denunta. Multumesc!
Curand am dat fostei mele concubine procura pentru fiul nostru minor in varsta de 7 ani pentru a pleca in vizita in Spania doua saptamani, iar ea nu doreste sa se mai intoarca in Romania cu fiul nostru, mentionez ca fiul nostru este inscris la una din cele mai bune scoli din Craiova iar mama lui a plecat in plin semestru scolar. Intrebarea este daca anunt autoritatile cu privire la nerespectarea datei procurii de catre mama ce i se poate intampla? MENTIONEZ CA NU AS VREA SA FACA INCHISOARE.