avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 463 soluții astăzi
Forum Activitate eu57

Activitate eu57

Si in acest caz sunteti un tata de toata lauda daca vreti si doriti neaparat si va preocupa sa va cresteti propriul copil . In urma cu 2 saptamani , ganditi-va atent care a fost neintelegerea dintre dumneavoastra si concubina de nu va mai lasa sa va traiti viata alaturi de copil . Incercati sa reparati cumva teoria gresita si sa ajungeti la o intelegere amiabila cu concubina si mama ei . Bafta .
Răspuns la discuția sot violent
A fost vreodata internat tatal dvs. la psihiatrie ? Va spun ca va fi foarte greu . De ce ?
Legea spune : daca un bolnav psihic si/sau fizic face scandal , cearta etc. medicul il da afara din cabinet si de la internare . Bolnavul trebuie sa accepte de bunavoie internarea si/sau consultul la cabinet . Sau a fost consultat tatal de un medic la locuinta ? Iar daca si aici ar face scandal , mai mult nu stiu ce sa va scriu . E complicat . Sau sa va cautati un medic psihiatru , vorbiti cu el , ii povestiti despre tata si sa gasiti o modalitate ca medicul sa intre in locuinta ca un prieten , de exemplu , peste o luna si sa-l analizeze , sa mai glumeasca cu familia , o mica mancare preparata , lichide ca tatal tau sa nu-si dea seama despre ce e vorba .
Răspuns la discuția Intrebare probleme familiale
Apropo , teoria oamenilor e apa de ploaie .
Parinti intelectuali , mama fost medic oftalmolog , pensionara matusa medic . Asa ca , fara grai ...
E prea tarziu . Rezist psihic . Am scris putin aici .

[Editat - cand doriti sa postati un nou mesaj apasati pe Raspunde, nu pe Citeaza, multumesc]


Nu cred ca si un avocat performant ar rezolva situatia . Fis . Greu de rezolvat .
Sunt intermediar intre mama [bolnava psihic si fizic] si societate . Daca as aduce societate in apt. m-as certa cu oamenii si mama mi-ar distruge viata . Trebuie sa-i tin la distanta atata timp cat traieste , sa nu apara 1/ multe complicatii la mama .
Am 44 ani , sunt tanara ca la 24 si mai sunt voci sa ma imprietenesc cu oamenii , dar nu vreau . Eu rezolv situatia . In gand ma gandesc ca ii lovesc pe oameni , masinile sa nu mai tipe . Si pot fi si eu rea , obraznica . Mama nu poate fi internata . Am vorbit foarte mult cu matusa , sora mica a ei . Imi pare rau pentru starea ei . A fost complicat si e . Spun : la mine , oamenii sa nu-mi comande ce sa fac .
P.S. Sa nu va fie cu suparare , dar cred ca ma gandesc la un ''avocat gorila'' sa-mi traiesc viata in liniste , nu tipete disperate de la oameni .