avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 687 soluții astăzi
Forum Activitate Octav_

Activitate Octav_

Se poate reactiva fiscal o societate comerciala cu datorii de 10.000 lei la anaf, in conditiile esalonarii datoriei? La registrul comertului am reactivat firma (in urma prelungirii contractului de inchiriere sediu). Mentionez ca registrul comertului m-a declarat inactiv pentru ca expirase contractul de inchiriere sediu.
Codul de procedura fiscala si ordinul pesedintelui anaf nr 90 permit esalonarea datoriei, oug 84 nu-mi permit reactivarea firmei fara sa platesc integral datoriile.
Se poate sa reactivez fiscal in conditiile esalonarii datoriei?
Multumesc!
Buna ziua,

In anul 2008 am obtinut o diploma in urma unui curs de perfectionare, conforma cod COR 313210 - tehnician pentru sisteme de detectie, supraveghere video si monitorizare, control acces si comunicatii.
Incepand cu data de 31.12.2011, conform modificarilor standardului ocupational, noul cod COR este 352130 - tehnician pentru sisteme de detectie, supraveghere video si control acces.

Intrebarea mea este:
In urma unei solicitari exprese din partea mea, emitentul acestei diplome are obligatia de a mi-o preschimba diploma conform noului cod COR?

Multumesc,