Forum Discuţii juridice Contencios administrativ sau ... Preschimbare diploma conform cod COR nou
Discuție deschisă în Contencios administrativ sau probleme juridice cu autorităţile, contravenţii

Preschimbare diploma conform cod COR nou

Buna ziua,

In anul 2008 am obtinut o diploma in urma unui curs de perfectionare, conforma cod COR 313210 - tehnician pentru sisteme de detectie, supraveghere video si monitorizare, control acces si comunicatii.
Incepand cu data de 31.12.2011, conform modificarilor standardului ocupational, noul cod COR este 352130 - tehnician pentru sisteme de detectie, supraveghere video si control acces.

Intrebarea mea este:
In urma unei solicitari exprese din partea mea, emitentul acestei diplome are obligatia de a mi-o preschimba diploma conform noului cod COR?

Multumesc,
Nu are nico obligatie in acest caz. La data absolvirii acelui curs era in vigoare un anumit COR si nu cel in baza caruia doriti schimbarea diplomei.