Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Deschidere firma
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Deschidere firma

Doresc deschiderea unei firme care se ocupa de montarea si intretinerea sistemelor de supraveghere video. Pentru acest lucru inafara faptului ca trebuie facut acel curs de "Tehnician pentru sisteme de detectie, supraveghere video, control acces" as dori daca sunteti amabili sa imi explicati si mie pasii care trebuie urmati pentru realizarea acestui lucru in cazul eu as fi singurul angajat. Ce fel de firma (SRL, II, PFA) ar fi mai usor si mai avantajos de infiintat pentru acest domeniu de activitate? Va multumesc!
Daniel.chircu, utilizator
Puteti sa va deschideti un srl microintreprindere cu dumneavoastra ca asociat unic si administator. Detalii pentru infiintarea srl la registrul comertului puteti citi la adresa [ link extern ]