Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... Pfa pentru prestari servicii
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

Pfa pentru prestari servicii

Eu lucrez la o firma de telecomunicati si in timpul liber mai montez camere de supravegere video la prieteni. As vrea sa stiu daca as putea sa fac si legal, daca fac cursul Tehnician sisteme de securitate COR 352130 si imi fac un pfa de prestari servici as putea sa lucrez legal in domeniu acesta?
george-neagu, moderator
Nu puteti presta legal, activitatea, fara a avea firmam inregistrata la Registrul comertului si activitatea declarata la ANAF.
Pentru inregistrare firma aveti nevoie de diploma.
Pentru a presta activitatea trebuie sa detineti autorizatie de la politie pentru firma si lucratori.