Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Camere supraveghere video
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Camere supraveghere video

Buna ziua, am si eu urmatoare situatie, am citit pe internet despre ea, dar parerile sunt impartite. Asadar, sunt persoana fizica care doreste sa monteze camere de supraveghere video pe o proprietatea privata ce este pe numele tatalui, Din ce am inteles, de pe internet, daca acestea nu sunt montate de o firma de supraveghere video, daca cineva aduce un prejudiciu in incinta privata, filmarile/pozele nu sunt valabile la politie, acestea nu se iau in calcul. Prin urmare, as dori sa stiu, ca sa montez eu camerele de supraveghere video si ca filmarile si pozele de pe acestea sa fie valabile la politie, in caz ca se intampla ceva, imi este de ajuns cursul tehnic autorizat de Ministerul Muncii, Solidaritatii Sociale si Familiei si Ministerul Educatiei, Cercetarii si Tineretului pentru ocupatia de Tehnician pentru sisteme de detectie, supraveghere video, control acces – Cod COR 352130 sau trebuie sa mai iau autorizatie de undeva? Mentionez ca am si studii superioare economice, daca ajuta cu ceva pentru obtinerii acestei autorizatii. P.S. Nu stiu exact daca am postat in categoria care trebuie. Multumesc frumos!
Andreea296, utilizator
Trebuie sa detineti firma autorizata de politie.