Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Reactivare fiscala societate comerciala cu datorii
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Reactivare fiscala societate comerciala cu datorii

Se poate reactiva fiscal o societate comerciala cu datorii de 10.000 lei la anaf, in conditiile esalonarii datoriei? La registrul comertului am reactivat firma (in urma prelungirii contractului de inchiriere sediu). Mentionez ca registrul comertului m-a declarat inactiv pentru ca expirase contractul de inchiriere sediu.
Codul de procedura fiscala si ordinul pesedintelui anaf nr 90 permit esalonarea datoriei, oug 84 nu-mi permit reactivarea firmei fara sa platesc integral datoriile.
Se poate sa reactivez fiscal in conditiile esalonarii datoriei?
Multumesc!
Sunt si eu interesata, cum ati rezolvat in final? Au fost esalonate datoriile firmei inactive?