avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 791 soluții astăzi
Forum Activitate SerasNV

Activitate SerasNV

Buna ziua am un prieten ( om in vasta ) care are pensie de boala si vrea sa va intrebe dece unii oameni au primit pensia marita iar el a primit doar 38 de roni la pensia lui pensie de handicap ,in cazul lui este o bola ce nu poate sa munceasca .Iar unii oameni au primit de 2 ori pensia ca exemplu de la 600 la 1200 de roni iar la el de la 380 i-a dat 418 roni unde este dreptatea in cazul lui .Va rog sa-mi spuneti dvs va multumesc anticipat .
Deci tot ceea ce trebuie sa fac este sa ma duc de unde am scos buletinul . LA Calarasi , caci acum sunt la Fetesti ( este posibil sa pot scoate aici la fetesti , ca sa nu ma mai duc la calarasi ? ) + ca am incercat sa fac plangere la politie la fetesti si m-au facut nebun , pe motiv , ca nu tine de ei acest lucru . Ca trebuie sa ma duc la politia din calarasi ( o avea dreptate , nu stiu , nu le am cu legea ).Respectele mele .
P.S.
Pot scoate de aici de la fetesti ? sau trebuie neaparat sa ma duc la calarasi , de unde a fost emis buletinul ?
Buna-ziua , ma aflu si eu intr-o pozitie asemanatoare , doar ca este putin diferit , pe mine m-a luat cineva in spatiu acum cateva luni , prin noiembrie 2014 ,iar acum am plecat de la acea persoana , numai ca acestia mi-a fuat buletinul , spunandu-mi ca pot pleca dar fara buletin , am vorbit si cu frumosul si cu uratul , dar tot nu vrea sa-mi dea buletinul , pe motiv ca , vai doamne , ma amendeaza politia si ii trimite lui acasa amenda ( asta oricum s-ar intampla , pentru ca sunt inregistrat pana la urma pe buletin la adresa lui ,) oricum , sunt blocat , si nu stiu cum sa imi fac un nou buletin pentru ca nimeni nu doreste a ma mai lua in spatiu , iar buletin provizoriu , nu stiu cum sa-l scot.
Am nevoie de buletin ca sa-mi pot face pasaport ca sa pot iesi din tara sa muncesc , ca aici , in propria mea tara mor de foame .
P.S.
Parinti nu mai am sunt singur , iar casa veche pe care am avut-o a fost vanduta .Iar acum sunt homeless . Am pe cineva in anglia care ma poate ajuta cu munca sa muncesc pe acolo , dar nu pot pleca pentru ca nu am buletin . Va rog am nevoie de ajutor . Va multumesc