avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 535 soluții astăzi
Forum Activitate babi23081985

Activitate babi23081985

buna seara. stie cineva ce acte sunt necesare pentru casatoria cu un cetatean ucrainean pe teritoriul romaniei ? nici eu si nici ea nu am mai fost casatoriti niciodata si nu stiu ce documente ar trebuie sa aduca cu ea din ucraina pentru oficializarea casatoriei. va multumesc
Discuție medic familie
buna ziua..mama mea este foarte bolnava iar acum la ultima investigatie medicala i sa descoperit si o hernie de disc... medicul de familie nu ne mai raspunde la telefon si cred ca refuza sa o mai ajute in vederea internari in spital si a eliberarea retetelor compensatorii.. ma puteti sftatui ce as putea sa fac ? de 2 zile incerc sa iau legatura cu el si nu se poate iar de la spital nu poate face internare fara trimitere de la medicul de familie....va multumesc
Răspuns la discuția mostenire
va multumesc
Discuție mostenire
buna ziua. apartamentul unde locuiesc este pe numele parintilor. relatia cu tatl meu este foarte grea si imi este frica in cazul mama mea decedeaza ca ar putea vinde apartamentul si mar lasa pe strada. imi puteti spune ce drepturi am si care ar fi posibilitatea de a nu vinde apartamentul ? va multumesc