avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 730 soluții astăzi
Forum Activitate Aur3l

Activitate Aur3l

Buna seara

Am primit astazi de la executorul judecatoresc o citati prin care rezulta faptul ca din data de 08/12/2009 un contract cu provident respectiv 5 ani de zile de la data acea si ca sant executat silit plus poprire la banca pe card daca in acesti 5 ani nu am primit nimica din partea celor de la provident si nici macar o scrisoare plus de asta nu sa mai prezentat nimeni de la cei de la providen ce pot face din cate stiu cei de la provident nu sant recunoscuti ca si banca !! sau ma insel eu
plus ca de asta executorul nu raspunde la nici unu numar de telefon dat pe acel plic trimis de el acasa
Astept un raspuns din partea dumneavoastra multumesc
Răspuns la discuția Executare silita Mobiliara
Buna ziua am reusit sa iau legatura cu ce de la kruk care se ocupa de cazut tatalui meu
eu am discutat cu iei si am stabilit ca luni sa ma duc la iei sa imi iau un angajament de plata
dar este alt ceva domnul executor vrea ca suma sa fie platita la el respectivi 14.512.55 cand am vobit la banca este vorba de doar 10.000.00 lei si nu mai inteleg despre ce suma este vorba !! unu zice de suma de 14.512.55 si cei de la kruck de suma de 10.000.00 ce facem aicea ???
Răspuns la discuția Executare silita Mobiliara
Dar daca eu iau asupra mea sa platesc inprumutul adica sami opreasca mie timp de 2 ani suma x...x se poate ?? mai ales ca si el si girantul au ambi case pe numele lor ??

Problema sta si alfel el in ultimi 2 ani a stat mai mult prin spitale si nu am mai stiut nimica de plata ratelor pot folosi ast in caz de ceva find faptul ca a trebuit sa platesc operatile ???
Răspuns la discuția Executare silita Mobiliara
Pentru suma de 14.512.55 lei tatal meu avad asupra lui decat casa si atat si pensia pe caz de boala intrebare mea este urmatoare am discutat cu executorul si ma luat pe sus ca el i scoate casa la vanzare si ca nul intereseaza nimica mai ales ca eu nu am primit insintare de la ei si aceasta scrisoare a ajuns in data de 16.03.2015 si cazul sa judecat fara a avea nevoie de ambi creditori si mai specifica faptul ca se va continuare executari silite prin urmarirea a bunurilor moblie proprietatea dumneavoastra in conformitate cu dispozitile legale in materie urmand sa suportati toate cheltuielile necesare aceste activitati !!!! ce inseamna asta si cu ce ma pot apara inpotriva asta !! astept un raspuns

Multumesc
Răspuns la discuția Executare silita Mobiliara
Da dar in contractul cu banca sa facut decat cu giranti nu si pe casa !!
Buna seara tatal meu in anul 2010 a luat un inprumut de 1000.00 de la o banca cu girant problema este ca el nu sa folosit de bani acestia ci girantul fara ca el sa faca vrun act in care sa specifice ca girantul isi ia angajament de plata si astazi mam trezit cu ordin de executare Mobliara ce inseamna asta in termen de 1 zi sa platesc inprumutl de bani

Inca din anul 2012 tatal meu este operat si sa pus oprire pe pensie

Ce pot face sa scap de aceasta datorie eu unu asi lua creditul asupra mea urmand sa platesc din salariu se poate

Multumesc astept un raspuns urgent ce pot face !!