avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 844 soluții astăzi
Forum Activitate oancea marius

Activitate oancea marius

am construit o casa in comuna copaceni ilfov,ultimul stalp se afla la cca 270m,am autorizatie constructie p/v de terminarea lucrarilor,platesc impozit la fel ca ceilalti locuitori,am strada asfaltata fara iluminat public,am depus cereri la enel si primarie pentru racordare si de 3 ani nu se rezolva nimic.
Doresc sa intreb daca exista o lege de care sa ma pot folosi pentru a obliga autoritatea publica(primaria) sa imi rezolve problema,platesc impozite la fel ca toti locuitorii comunei care au utilitati....
am construit o casa in comuna copaceni ilfov,drumul se afla la circa 270m de unde ar exista posibilitati de racordare la curent,am chemat enel a facut studiu si am primit raspuns ca intra in obligativitatea autoritaatilor locaale de racordare ei ar trebui sa faca investitia,am obtinut autorizatie de constructie si dupa terminarea casei p/v de receptie,am platit impozit cladire/teren,strada are nr postal si cadastru facut de primarie,exista o lege ceva in sensul acesta care m-ar putea ajuta/