avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 761 soluții astăzi
Forum Activitate likotan

Activitate likotan

Am trimis la MTS dosarul pentru obtinerea certificatului de identitate sportiva a unei echipe de fotbal.Cei de acolo ne-au respins dosarul pentru ca actul constitutiv si statutul clubului sunt autentificate de instanta si nu de notar.
Ce pot face in continuare?
Răspuns la discuția Executare silita credit
Acum i-a mancat,asta e....dar am inteles ca dupa 6 luni e posibil sa ma mai trezesc cu alte sume care trebuiesc platite sacalului de executor.E posibil sa faca asta din nou sau de acum sumele care ajung la el, ajung si la banca?
In 2008 am contractat un credit de nevoi personale,pana la inceputul anului 2014 am platit ratele constiincios.La inceputul anului 2014 firma la care lucrez a inceput sa ne plateasca salariile cu intarziere sau in transe de 2-300 RON.In urma acestei stuatii am cam intarziat cu ratele catre banca iar in data de 12.03.2014 banca a deschis dosarul de executare silita,fapt de care am luat cunostiinta abia in data de 23.04.2014 cand angajatorul mi-a comunicat ca am poprire pe salariu.Zilele trecute, mai precis pe data de 20.03 .2015 o instiintare de la executorul judecatoresc prin care sunt anuntat ca din suma de 3372 ron care au fost trimisi de angajator catre executor,acesta din urma elibereaza catre creditor doar suma de 1012,18 ron. Precizez ca la inceputul executarii silite mai aveam de achitat BANCII suma de 15573,57 ron., iar acum dupa ce lunar mi s-au oprit din salariul ,pe care l-am primit tot cu intarzieri si de multe ori in rate,in medie cate 500 ron per luna mai am de rambursat ceva mai mult de 1400 ron. Oare nu era mai corect ca banca sa faca poprire direct fara sa mai implice executorul? Ce pot face ca toti banii ( sau macar marea lor majoritate) sa ajunga la banca si nu in buzunarele cuiva cu care eu nu am nici o relatie?