Forum Discuţii juridice Asociaţii şi fundaţii, într-un ... Respingere dosar pt obtinerea CIS
Discuție deschisă în Asociaţii şi fundaţii, într-un cuvânt: ONG-uri

Respingere dosar pt obtinerea CIS

Am trimis la MTS dosarul pentru obtinerea certificatului de identitate sportiva a unei echipe de fotbal.Cei de acolo ne-au respins dosarul pentru ca actul constitutiv si statutul clubului sunt autentificate de instanta si nu de notar.
Ce pot face in continuare?
Statutul si actul constitutiv trebuia sa fie atestat de catre un avocat sau autentificat de catre un notar. Asta inainte de a ajunge dosarul cu actele la judecatorie.