avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 850 soluții astăzi
Forum Activitate costel15

Activitate costel15

Răspuns la discuția Consiliul national
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
costel15 a scris:

buna ziua locuiesc an constanta cu rugamintea sa ma andrumati la aceasta antrebare am primit o decizie azi data 9-4-2015 decizie de la ( C.N.S.A.S)documente precum ca familia mea a fost deportati an colonia bicaz precum si fratele cu varsta de 1 an si dupa o luna de zile a decedat va rog respectos sa mi dati un sfat, si spune asa citez prin urmare va sfatuim sa depuneti cat mai curand documentele care v-au fost transmise agentiei pentru plati si ispectie sociala constanta ne exprimam disponibilitatea de a comunica la cererea acestui un punct de vedere referitor la documentele pe care le detinem an custodie. va rog smi explicati ptr. ce am fost trimis la acesta istitutie ? va astept raspuns si mutumesc


Răspuns la discuția sucesiune
va multumesc si va doresc toate cele bune
Discuție sucesiune
buna ziua ma numesc maria mama mea a decedat an 2011 si santem 3 frati a lasat un teren de 600 metri intravilan una dintre fete vrea fica ce mare vrea sa treca pe numele iei nu vrea sa luam parte la aceasta mostenire se poate declara singura la mostenire ? unde ar trebui sa mergem ca iea sa nu iea parte la mostenire singura ? va multumesc
buna ziua cu rugamintea sa ma andrumati la aceasta antrebare am primit o decizie azi data 9-4-2015 decizie de la ( C.N.S.A.S)documente precum ca familia mea a fost deportati an colonia bicaz precum si fratele cu varsta de 1 an si dupa o luna de zile a decedat va rog respectos sa mi dati un sfat citez prin urmare va sfatuim sa depuneti cat mai curand documentele care v-au fost transmise agentiei pentru plati si ispectie sociala constanta ne exprimam disponibilitatea de a comunica la cererea acestui un punct de vedere referitor la documentele pe care le detinem an custodie. va rog smi explicati ptr. ce am fost trimis la acesta istitutie ? va astept raspuns si mutumesc
Răspuns la discuția singur la motenire din 1996
scuzatima va rog am gresit nu mam exprimat corect deci 1992 bunica mea a decedat an 1994 sa emis un titlu de propietate de 3hec pe numele bunici an 1996 sa declarat singurul mostenitor si an acelas an a vandut 3000 de metri sant lasate si acum an paragina nu sa construit nimic pe aceste 3 loturi si an 2006 a vandut si cele 27000 in extravilan care nici la ora actuala nu ieste an scris la C.F mama mea a decedat an 1987 si nam stiut de acest teren pana de curand ptr. ca spunea ca bunica nu a avut teren antrebarea a fost daca al dau an judecata pe unchiul istanta civila ar putea sai antocmeasca dosar penal ? va astept sfatul si va multumesc pentru antelegere
Răspuns la discuția singur la motenire din 1996
costel15 a scris:

va rog sa mi dati un raspuns unchiul a vandut un teren an 1996 cu titlu de propietate pe numele bunici an 1997 sa declarat singur la mostenire mentionez ca mama mea a decedat anintea bunici mele an 1987 si as vrea sal dau an judecata ptr.ca nu ma trecut si pe mine la mostenire va rog sa mi spuneti ce rau ise poate antanpla precum ca sa declarat singur ca mostenitor ? va multumesc

scuze as vrea sa rectific aceasta antrebare unchiul a vandut terenul an baza certificatului de mostenitor care a fost emis an 1996 si antrebare istanta de judecata civila se poate sai antocmeasca dosar penal da ca al dau an judecata ptr. acest teren
astept raspuns va multumesc
va rog sa mi dati un raspuns unchiul a vandut un teren an 1996 cu titlu de propietate pe numele bunici an 1997 sa declarat singur la mostenire mentionez ca mama mea a decedat anintea bunici mele an 1987 si as vrea sal dau an judecata ptr.ca nu ma trecut si pe mine la mostenire va rog sa mi spuneti ce rau ise poate antanpla precum ca sa declarat singur ca mostenitor ? va multumesc
as avea nevoie de un sfat cat ar costa sa agajez un avocat ptr. o mostenire vanduta din 1994 ? zona constanta va multumesc
Răspuns la discuția ajutor public judiciar respins
va multumesc
va rog sa ma ajutati la aceasta antrebare am avut o citatie pe 25 -3-2015 mam prezentat la judecatorie si am ramas an pronutare am intrat pe portal al judecatoriei si as vrea sa va citez ce scrie pe portal solutia pe scurt respinge cererea ca nefondat cu drept reeaxaminare an 5 zile de la comunicare.pron?ata an?edin?a publica azi 25.03.2015 nu anteleg aceste termene cu semnul antrebari astept raspuns va multumesc