avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 726 soluții astăzi
Forum Activitate stoicaandreicostin

Activitate stoicaandreicostin

Are dreptul sotia la mostenirea sotului din partea părinților daca sotul traieste ? Multumesc frumos!
Succesiune - Dupa prima hotarare a instantei de fond favorabila mie , partea reclamanta a declarat apel ! Cate termene contine apelul si la cat timp va fi prima infatisare ? Si as dori sa stiu daca art 1103 invocat de avocatul meu este valabil si ramane de necontestat ? Multumesc !
Locuiesc impreuna cu sotia si baiatul meu in apartam parintilor mei decedati mama in 2002 tata in 2013 am fost 3 mostenitori din care unul a renuntat la toate drepturile prin 2 declaratii notariale iar acum am ramas eu cu un nepot din partea unui frate decedat si vrea neaparat sa facem succesiunea si sa vindem apartamentul ca sa-si ia dreptul 50% dar eu am investit bani in acest apartament si solicit o suma de bani pt a merge mai departe cu care nepotul nu este de acord.ce sanse am eu sau nepotul meu?este valabila o declaratie notariala din partea nepotului prin care se angajeaza ca la vanzarea casei sa-mi dea suma de bani pretinsa de mine ?
Se poate aplica penalitati la fondul de rulment chiar daca sunt la zi cu toate celelalte ?