avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 869 soluții astăzi
Forum Activitate vioru

Activitate vioru

Daca-i ignor nu exista posibilitatea ca peste cativa ani sa ma trezesc ca de la suma aia modica sa am vreo datorie exorbitanta catre ei?Am un coleg de servici care a patit asa ceva cu un abonament de Vodafone (de la cateva 10 de lei a ajuns sa aiba poprire pe salariu timp de cativa ani).A, si de la primul telefon al Top Factoring, aproape lunar primesc cate un bip de la numarul lor (apel atat de scurt ca pur si simplu nu am timp sa raspund), ma gandesc ca prin felul asta ei vor sa se justifice ca au incercat sa ia legatura cu mine , la o viitoare infatisare la judecata.Un lucru am lamurit , deci Telekomului eu nu mai am ce sa-i fac, eu acum ma "lupt" cu Top Factoring.

Va multumesc pentru toate raspunsurile prompte.O zi buna!!!
Buna ziua.
In februarie anul acesta am reziliat serviciile Telekom de care beneficiam.Am mai platit factura si in martie pentru ca stiam ca mai dureaza inca 30 zile de la inregistrarea cererii.Telekom mi-a trimis factura si in aprilie pe care am refuzat s-o platesc(chiar daca e o suma mica).In iulie am fost sunat de Top Factoring cum ca sunt restant la ei pentru ca au cumparat datoria de la Telekom.Aveau dreptul cei de la Telekom sa faca asta fara acordul meu?Va rog respectuos sa ma sfatuiti ce sa fac in cazul asta?MULTUMESC ANTICIPAT
Multumesc frumos pentru raspuns!Va doresc o zi buna!!!
Buna ziua.In anul 2003 o cunostinta de a mea a cumparat de la o batrana jumatate din gradina acesteia.Neavand nici un act de proprietate pe terenul respectiv (si ea detinea tot o chitanta de mana) au incheiat doar o chitanta de mana prin care batrana respectiva se angaja sa faca si actul de proprietate cat mai curand pentru intocmirea actelor de vanzare-cumparare cat mai curand.Anii au trecut, batrana nu si-a respectat promisiunea, decedand in anul 2014.Din cei 2 copii ai ei, mai traieste doar baiatul, care nu recunoaste cedarea terenului respectiv, revendicandu-l.Are vreo sansa cunostinta mea sa-si pastreze terenul respectiv, in conditiile in care si-a ridicat acolo o casuta(fara forme legale) , a tras apa, si chiar a platit impozit la primarie pe terenul respectiv in ultimii 12 ani ?