avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1295 soluții astăzi
Forum Activitate mircea47

Activitate mircea47

Buna ziua,am nu baiat de 10 ani care locuieste la mine (eu suntan tatal).Nu am nicio hartie de la judecatorie in sensul asta insa asa am hotarat in acord cu mama copilului.Acum ma rog de ea (de mama naturala a copilului) sa se achite de niste chestii materiale legate de copil,cum ar fi jumatatea de plata la after school,si alte mici chestii.Eu nu I-am cerut si nici nu ai cer banii pentru intretinerea minorului,si nici ea nu se grabeste sa dea ceva ,dar la unele cheltuieli trebuie sa participle.Cum pot sa procedez din punct de vedere legal sa o oblig cumva in sensul asta? Mie personal nu-mi place "circul" si nici pe copil nu vreau sa-l pun sa asiste la aceste momente,eu doresc sa ne iubeasca pe amandoi in mod egal.Multumesc.
Buna ziua,va rog sa ma ajutati si sa-mi spuneti cum pot afla de o persoana care se afla in Grecia,mentionez ca este sora mea,are 45 de ani este casatorita acolo are un copil,ulterior cred ca a divortat,nu mai stiu nimic de ea de 1 an,nici rudele ei de acolo (sotul sau fostul sot,copilul ei) de origine greaca si romano-greaca nu ne-au mai cautat telefonic.Am o sumbra banuiala ca ar fi inchisa intr-un penitenciar de acolo. Intrebarea mea este cum aflu ce se intampla cu sora mea,unde trebuie sa ma adresez? Multumesc.