Forum Discuţii diverse Răspunsuri în comunitate Acte si demersuri necesare pentru a afla de o persoana ...
Discuție deschisă în Răspunsuri în comunitate

Acte si demersuri necesare pentru a afla de o persoana din strainatate

Buna ziua,va rog sa ma ajutati si sa-mi spuneti cum pot afla de o persoana care se afla in Grecia,mentionez ca este sora mea,are 45 de ani este casatorita acolo are un copil,ulterior cred ca a divortat,nu mai stiu nimic de ea de 1 an,nici rudele ei de acolo (sotul sau fostul sot,copilul ei) de origine greaca si romano-greaca nu ne-au mai cautat telefonic.Am o sumbra banuiala ca ar fi inchisa intr-un penitenciar de acolo. Intrebarea mea este cum aflu ce se intampla cu sora mea,unde trebuie sa ma adresez? Multumesc.
Contactati oficial consulatul ambasadei Romaniei din Grecia
Adresa, informatii suplimentare despre Ambasada Romaniei in Republica Elena gasiti aici:
[ link extern ]