Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Cum pot afla informatii despre un roman arestat in ...
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Cum pot afla informatii despre un roman arestat in Spania?

Am si eu o ruda plecata in afara mai precis in Spania.A fost condamnat 6 luni (de ce nush).

El a sunat din peniteciar 20 de secunde sa spuna ca e arestat pe 6 luni(probabil venea cineva si a inchis telefonu).

As vrea sa stiu cum pot afla la ce penitenciar din Spania se afla .:( Sau cu cine trebuie sa iau legatura ca sa aflu unde se afla pentru a ii trimete macar bani si ce mai are nevoie.:(

Astept un raspuns .
Multumesc mult de tot!

crystyano1111, utilizator
puteti lua legatura cu ministerul de externe, comunicati numele persoanei si situatia in care se afla.
Sau luati legatura cu ambasada sau consulatul roman din Spania.