avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1435 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Cum pot afla informatii despre un roman arestat in ...
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Cum pot afla informatii despre un roman arestat in Spania?

Am si eu o ruda plecata in afara mai precis in Spania.A fost condamnat 6 luni (de ce nush).

El a sunat din peniteciar 20 de secunde sa spuna ca e arestat pe 6 luni(probabil venea cineva si a inchis telefonu).

As vrea sa stiu cum pot afla la ce penitenciar din Spania se afla .:( Sau cu cine trebuie sa iau legatura ca sa aflu unde se afla pentru a ii trimete macar bani si ce mai are nevoie.:(

Astept un raspuns .
Multumesc mult de tot!

Ultima modificare: Duminică, 8 Noiembrie 2009
crystyano1111, utilizator
Cel mai recent răspuns: Rodica Ciobanu , Avocat 16:10, 8 Noiembrie 2009
puteti lua legatura cu ministerul de externe, comunicati numele persoanei si situatia in care se afla.
Sau luati legatura cu ambasada sau consulatul roman din Spania.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Arest in elvetia gina26 gina26 am un prieten care nu stiu cum si de ce a fost arestat in elvetia,cum aflu ceva de el?cum aflu unde a fost inchis?de ce?va rog frumos daca poate cineva sa ma ... (vezi toată discuția)
Cum aflu unde este arestata o persoana? amasor amasor am nr.de mandat de arestare si de cine este emis.Cum as putea sa aflu in ce penitenciar este inchisa o persoana? :stunned: (vezi toată discuția)
Cum pot afla unde se afla un detinut? mangalia mangalia cum pot afla informatii unde este inchis un detinut inchis acum 2 luni .va multumesc (vezi toată discuția)