avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 745 soluții astăzi
Forum Activitate sellenaa

Activitate sellenaa

pai, asa cum am spus mai sus am fost la presedinta, administratora nu a mai raspuns la tel..presedinta foarte amabila mi-a dat dreptate a spus ca ma intelege si ca suna din nou la adminitrator..taraganarea asta se face de 3 luni, psihic am ajuns la limita, cat despre ,,frecat un ciocan cotului'', consider ca e o ultima ,,solitie''. cat despre platit, oricum m-am oferit sa aduc cot nou, oricum cheltuielile le suport..cred ca asta doar ar grabi repararea si atata timp cat nu au vrut sa lucreze pe ,,uscat'' sa lucreze pe umed.de vechi si defect ce era..s-a spart spart. :D sa demonstreze ca eu l-am spart! eu pot demonstra ca i-am sunat de n ori..si da mi-ati dat o idee buna, diseara voi merge la presedinta sa imi dea in scris raspuns la cererea mea. :D
tocmai vin de la presedinta de asociatie. i-am spus asa: pana diseara daca nu am raspuns am cateva variante de rezolvare a problemei...1.fac lista cu acordul vecinilor de scara.. ii dau in judecata(am dovezi scris, filmate..plus ca ajunge sa mina cativa martori.dau in judecata presedinta si admintstratora) 2. pun mana pe un ciocan si frec una cotului ala..de o sa fie nevoiti sa munceasca dublu( si sa se plateasca dublu) 3. sun peste tot sanipid, ziare..peste tot unde gasec.
daca ei nu sunt in stare sa aduca un instalator bun si sa gaseasca o rezolvare..gasesc eu!
am intrat aici crezand ca voi gasi o rezolvare legala mai rapida( imi ajung 3 luni de rahat in casa, asa ca..va rog,nu comentati de rabdarea mea!) si se pare ca nu prea am gasit.
oricum multumesc celor care au raspuns, in special d-lui Valeriu cu care am avut o coloboreare placuta acum cativa ani.:)
prin urmare voi mai sta inca o luna, doua in mizerie, riscand sa ma imbolnavesc mai tare. ma interesa daca exista o alta cale, desi voi face si asta. ma interesa o cale legala, in caz ca nici cu lista ni functioneaza. Ex: sanipid, poate?
asa ar trebui, sa fie inlocuita..si da nu costa o avere iar vecinii au spus ca platesc daca e nevoie, insa am fost dusa cu vorba de 3 luni. nu stiu cati ar reusi sa stea in casa timp de 3 luni cu miros de canal, muste..si sa par pubian in chiuveta de la bucatarie?! ca sa nu mai spun ca sunt dupa o interventie chirurgicala, iar asta a e ultimul lucru care imi trebuia. doresc sa stiu care e urmatorul pas? cerere catre presedintele de asociatie e facuta de acum o luna jumatate, primaria are la cunostinta de problema si a spus ca si d-vstra, prin urmare: CE SA FAC???
multumesc:)
Discuție Se pare ca...
e o pierdere totala de timp sa iti faci cont pe acest site..sa speri ca vei gasi raspunsuri..atata timp cat rata raspunsurilor la problemele expuse aici este de 1%. daca nu mi se raspundea numai mie..cautam o scuza, insa atata timp cat de ieri apar n postari cu raspuns 0 e clar, mai bine iau un emocalm.:))
mda, se pare ca nu sunt raspunsuri ptr problema mea :))))) cred ca a fost o pierdere de timp sa intru pe acest site.
Buna ziua,
doaresc tare mult sa ma ajute cineva cu un sfat. Locuiesc la parterul unui bloc, timp de 3 luni ma contrunt cu probleme ce tin de asociatia de locatari. Nu pot folosi chiuveta din bucatarie de 3 luni, ptr ca refuleaza si se umple zilnic cu spuma de la masinile de spalat si baia unor vecini(instalata in locul bucatariei).Pe langa asta este permanent un miros extrem de urat si..colac peste pupaza..in mom in care un instalator incerca sa desfunde de la mine coloana..un roi de muste mici si negre au navalit. Muste ce le am tot de vreo 3 luni.. Intrebare este..cui sa ma mai adresez in cazul in care de 3 luni am incercat sa remediez singura problema aducand si platind instalatori, am facut si catre presedintele de asociatie o nota in care rugam remedierea problemei...De la instalatori am inteles ca este infundat cotul principal de evacuare. Desi am vb cu vecinii care sunt de acord sa plateasca schimbarea lui..de 3 luni nimic nu s-a remediat.Ajutati-ma va rog cu un sfat.
Multumesc.