avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 808 soluții astăzi
Forum Activitate AlexMan92

Activitate AlexMan92

Răspuns la discuția Alcool la volan

Salutare! Scuzati intarzierea.Azi am aflat rezultatele de la IML:prima proba-1.05 iar cea de=a doua 0.90.Ce pedeaspa as putea risca? Am nevoie urgenta de un avocat? Doamna comisar care m-a audiat tot in cursul zilei de azi a propus renuntarea la urmarirea penala sau mai exact munca in folosul comunitatii.PS.Sunt student la medicina.
Răspuns la discuția Alcool la volan
Nu,am mentionat ca sunt la prima abatere de genul.
Răspuns la discuția Alcool la volan
Si permisul mi se va anula din momentul savarsirii infractiunii sau dupa doar dupa aplicarea sentintei? Cam cat timp va dura solutionarea dosarului? Care sunt sansele sa nu fiu trimis in judecata daca valorile din sange vor iesi peste 0.80?
Discuție Alcool la volan
Ajutoor..Am fost prins cu alcoolemie de 0.43 in aerul expirat.Am fost dus la UPU pt recoltarea probelor de sange.Mentionez ca am fost oprit de politie dupa ce am circulat pe interzis si ca am oprit destul de tarziu la semnalul lor. Ce este de facut in continuare? Daca iese peste 0.80,ma aleg cu dosar penal,primesc 6 luni cu suspendare si un an permisul suspendat,sau scap doar cu o amenda administrativa? Sunt la prima abatere totusi si nu obisnuiesc sa beau alcool cand ma urc la volan.
Discuție Alcool la volan
Ajutoor..Am fost prins cu alcoolemie de 0.43 in aerul expirat.Am fost dus la UPU pt recoltarea probelor de sange.Mentionez ca am fost oprit de politie dupa ce am circulat pe interzis si ca am oprit destul de tarziu la semnalul lor. Ce este de facut in continuare? Daca iese peste 0.80,ma aleg cu dosar penal,primesc 6 luni cu suspendare si un an permisul suspendat,sau scap doar cu o amenda administrativa? Sunt la prima abatere totusi si nu obisnuiesc sa beau alcool cand ma urc la volan.