avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1804 soluții astăzi
Forum Activitate ralucagaina78

Activitate ralucagaina78

Cred ca am s-o trimit prin posta deoarece este posibil sa-i fie inmanata si pe baza ''increderii'' sa nu primesc numar de inregistrare. mi-ati raspuns cu promptitudine si amabilitate la nelamuririle pe care le-am avut VA MULTUMESC si va doresc o zi buna!
cererea pot sa o inmanez angajatorului sau trebuie trimisa prin posta cu confirmare de primire?
Buna ziua! Intrebarea mea este urmatoarea.Pot beneficia de somaj si in ce conditii in masra in care pe perioada suspendarii mele pentru concediu crestere copil angajatorul a inchis ramura de activitate in care lucram desi societatea in sine continua sa functioneze.Trebuie sa ma intorc la locul de munca ocupand o alta functie in cadrul societatii la implinirea varstei de 2 ani a fiului meu sau pot slicita somaj fara sa ma intorc la locul de munca?
MULTUMESC!
Ceea ce stiu este ca, am lucrat pana la data de 31mai iar de la 1iunie am intrat in concediu iar fiul meu s-a nascut pe 14 iunie, dar nu stiu exact cum se calculeaza cei 2 ani si cele 126 zile.Multumesc!
Buna ziua! As avea si eu o intrebare.In data de 14 iunie 2015 fiul meu implineste 2 ani.As vrea sa stiu cand trebuie sa ma intorc la locul de munca dupa perioada de suspendare in conditiile in care sotul meu nu lucreaza iar indemnizatia de crestere copil mi-a fost acordata incepand cu data de 1.08.2013.Variantele sunt 14iunie si 1august.Cel putin angajatorul mi-a spus ca trebuie sa-mi reiau activitatea incepand cu 01.august 2015 dar am un dubiu. Va multumesc!