avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 956 soluții astăzi
Forum Activitate administratorulgeorge

Activitate administratorulgeorge

Răspuns la discuția Instanta cu solutie eronata
Buna ziua,

Completez raspunsul, eu am facut si am dovezi cand am primit infrormarea (comunicarea ) si cand a fost depusa, si se incadreaza in cele 30 zile conform comunicare(cu apel in 30 zile de la comunicare).

Pentru recurs termenul de depunere era doar de 15 zile.

Va rog sa imi transmiteti un sfat ce as putea sa fac pentru a repune dosarul pe rol, intrucat HOT. Jud. trebuie respectate in totatlitate, chiar daca solutiile sunt gresite, si mai mult in Romania Judecatorul nu raspunde pentru faptele sale.
Buna ziua,
Am primit de la instanta "cu apel in 30 zile de la comunicare" am depus in termenul 30 zile apelul si la sedinta a recalificat apelul ca recurs si a dat solutia "Respinge cererea ca Tardiv" cum ma sfatuiti sa procedez intrucat in aceasta situatie eu nu ma mai pot apara deloc!
Cu stima
Răspuns la discuția Asociatie fara administrator
multumesc pentru raspunsul promt - iar daca eu am contestat lista de intretinere (in termen de 10 zile) prin posta cu mandat de primire si fisa de inventar si nu primesc raspuns de la Presedinte sau CEx in termenul de 7 zile, mai am obligatia legala de a plati integral cotele de intretinere? sau o pot plati partial adica doar furnizorii si ulterior sa ma dresez instantei ca nu am primit raspuns la contesatatii?
buna seara,
sunt un proprietar al unui apartament din bucuresti si am urmatoarea situatie:
-comitetul executiv al asociatiei de proprietari a blocului in care locuiesc, fiind proprietar si fiind unul din membrii fondatori ai acestei asociatiei de proprietari, a angajat o firma de contabilitate pentru a efectua calculul cotelor de contributie doar ca confoirm legii 230/2007(din ce am inteles eu) aceasta trebuie sa aiba ca obiect (principal) de activitate administratia de imobile in schimb ea are conform cod caen 6920 - Activitati de contabilitate si audit financiar; consultanta in domeniul fiscal (rev 2). Va rog sa imi spuneti daca aceasta firma trebuie sa fie platita de mine ca proprietar ?