avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 757 soluții astăzi
Forum Activitate alania

Activitate alania

Buna ziua, va rog sa ma ajutati intr- o problema legata de corectia articolului de suspendare. Am suspendat CIM al unui angajat cu art. 55 lit b si trebuia cu art 52, alin. 1, lit.c. Acum e prea tarziu si nu imi mai permite sa fac corectii. Ce as putea face? Multumesc.
Buna ziua,
Va rog sa ma ajutati: daca o persoana cu domiciliul intr-o localitate ar dori sa se angajeze in alta localitate, de la care AJOFM ar trebui sa ceara numar de inregistrare (de la cel de domiciliu sau de la cel unde se angajeaza)?
Va multumesc!
Buna ziua, as dori sa stiu daca un fost salariat vine si cere o adeverinta (pentru dosarul de pensie) de vechime pentru perioada 2000-2002 cat a lucrat in societatea noastra, ar trebui sa o eliberam atata timp cat are trecut in carnetul de munca perioada? Adica e necesar sau e de ajuns sa mearga la Casa de Pensii?
Multumesc anticipat.
buna ziua!
o salariata angajata pe perioada de proba naste in decembrie. contractul de munca ii expira in martie. i se prelungeste contractul pana termina ccc sau i se termina de drept in martie?
va multumesc!
buna ziua,
va rog, cum as putea inregistra un cim cu timp partial de 4 ore, dar efectuate toate intr-o singura zi (vinerea), nu cate o ora in 4 zile? e posibil? si daca da, cum se face inregistrarea in revisal?
va multumesc!
Multumesc.
Buna ziua, daca un salariat a lipsit nemotiva doar o zi, se transmite in Revisal? Si daca da, cum se face acest lucru (de ex.: lipseste pe 28.12.2015. il suspend pe 28 si incetez suspendarea pe 29?)?
Răspuns la discuția CFS pentru 20 salariati
multumesc!
Răspuns la discuția CFS pentru 20 salariati
...dar sunt de acord si angajatii.
Buna ziua, daca o societate are 20 de salariati si pentru 2 luni vrea sa ii trimita in CFS, care sunt pasii legali de urmat?