avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1616 soluții astăzi
Forum Activitate ContSters359495

Activitate ContSters359495

Multumesc de raspuns. Deci ipotetic vorbnd daca ar trebui sa i dau jumatater din val imobilului...eu raman si cu creditul imobiliar de 19.000 e si din va imobilului l jumatate ii dau lui ? sa presupunem ca ap val 26.000 e eu ii dau lui 13.000 si raman si cu creditul aferent de 19 mii.Eu am crezut ca se inpart bunurile dar si datoriile creditul este o datorie , nu ? M as bucura daca m ati putea ajuta cu un raspuns .
avocata incearca sa mi obtina 3/4 din val ap iar coata de participare este un pic de discuatat am avut o garsoniera care am vandut o si bani i am bagat aici ,dar si intr un credit luat de el pt nevoi deale sale personale , o val de aprox 3000 e mi au dat parinti cadou bani care eu am ales sa i bag in mobilier din casa din momentul cumparari eu am plecat din tara lucrand afara , asa am platit ratele doar eu si am mai adus inbunatatiri in casa tot din acei bani .
Sunt in partaj cu fostul sot , am avocat dar nu prea am inteles mai nimic din ceea ce mi a explicat , a promis ca i mi poate obtine 3/4 din val locuintei. Este possibil acest lucru ?Locuinta este luata prin credit in anul 2010 si pana in prezent a fost platit in banca 10.000e , suma ramasa de achitat este de 19.000 e .Daca ar trebui sa i dau jumatate cat i ar reveni ? , Pt ca am inteles ca se inpart castigurile dar si datoriile (suma platita in banca este castig iar ce a ramas de platit este datorie ? )Sunt foarte stresata va rog din suflet ajutati ma cu raspunsuri clare din care sa inteleg ce ma asteapta ? Va multumesc din sufelt anticipat:((
Multumesc de parere am incercat sa caut pe net avocati sau firma de recuperatori din Grecia si nu mi a dat nimic la cautare, recunosc ca nu ma prea pricep la calculator..dar nu stiu cred ca am sa mergem pana acolo si sa vedem ce putem face !
Concubinul meu a lucreat cativa ani in Grecia ,in ultima perioada stata in aceea tara a lucrat la un patron care nu la platit , dar cu care a facut acte pe suma datorata aprox 14.000 e. A venit de 2 ani in tara si inainte de a pleca i s a promis ca in fiecare luna ii va trim 500 e pana la achitarea datoriei...in acesti doi ani a primit adunati 1000 e. Se poate face ceva ? se mai poate recupera datoria ? el are semnatura si stanpila firmei respective pe actul care il detine unde este stipulata datoria, dar mereu primeste rasp din partea firmei ca nu sunt bani , cand vor fi ii vor trimite sa astepte...astept raspuns daca ma poate cineva ajuta va multumesc mult .dunarintu.e.laura@gmail.com Daca pote cineva sa mi recomande un avocat din Sibiu .:(