avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 647 soluții astăzi
Forum Activitate vasilejok

Activitate vasilejok

chiar daca politia a solicitat ca banii sa fie blocati...is curios cum a motiovat politia acest lucru..ca fiind inselaciune?dar inselaciune fara a intra in posesia banilor ..nu prea e..mai degraba tentativa de inselaciune?dar chiar si asa..politia face incadrari judecatoresti?sau judecatorul judeca speta si face incadrarea?eu nu ma pricep..dar avocatii,juristii...lumea care se pricepe la asa ceva..nu da nici un raspuns...
ai rezolvat problema? Cargus tine abuziv banii blocati..persoana inselata sau persoana care se simte inselata ...poate depune plangere penala...nu Cargus trebuie sa faca dreptate..pana la urma urmei daca banii nu au ajuns la vanzator..acel vanzator nu a inselat cu nimic..fiindca nu a intrat in posesia banilor..cel care a vandut cutia de viteze practic a fost furat..a fost iselat de Cargus si de catre clientul lui...eu zic ca mai pagubit este cel care avea cutia de viteze decat cel care a cumparat cutia de viteze...nu inteleg ce treba are Cargusul in problema asta..
Răspuns la discuția Desfiintare Asociatie Sportiva
eu vreau sa aleg cea mai simpla cale de dizolvare a asociatiei...
Răspuns la discuția Desfiintare Asociatie Sportiva
art. 57
Asociaţia se poate dizolvă şi prin hotărârea adunării generale. În termen de 15 zile de la data şedinţei de dizolvare, hotărârea adunării generale se depune la judecătoria în a cărei circumscripţie îşi are sediul, pentru a fi înscrisă în Registrul asociaţiilor şi fundaţiilor.


Se dizolva prin hotararea adunarii generale...a cui adunare generala?a asociatiei judetene de fotbal sau a membrilor din asociatia sportiva?Presedinte,Vicepresedinte si altii care sunt in statut...????
Răspuns la discuția Desfiintare Asociatie Sportiva
imi puteti spune cam ce am de facut?
Răspuns la discuția Desfiintare Asociatie Sportiva
Dle George Neagu,asociatia e infiintata pe baza og 26 din 2000 la judecatorie.
Buna ziua!Sunt presedintele unei asociatii sportive si doresc sa o desfiintez si sa o radiez de la ANAF..Am fost la judecatorie si nu mi-au dat niciun fel de consultanta..nici nu stiu ce am de facut,ce dosar trebuie sa fac,unde sa-l depun..Daca imi dau demisia din functia de presedinte si vicepresedintele demisioneaza si el...asociatia v-a ramane fara conducatori...ce riscuri sunt in acest caz?o asociatie fara conducatori..mai vin ceva impozite pe parcurs?ceva bilanturi de facut de pe la ANAF?mai avem legatura cu asa ceva ,odata ce mi-am dat demisia din functia de presedinte?cum o sa ramana asociatia asta?in aer?fara niciun membru?Practic pe mine ca presedinte ma intereseaza ca dupa ce-mi dau demisia sa nu mai am niciun fel de responsabilitate...sa-mi iau mainile de pe asociatie..daca nu merge asa..atunci vreau sa o radiez sa o desfiintez definitiv ..ma puteti ajuta ?ce ar trebui sa contina dosarul?
Urmez masterul la facutatea de drept (criminalistica) si vreau sa ma transfer la academia de politie (criminalistica aplicata) este posibil?mai trebuie sa dau examene la istorie,romana,limba straina+teste fizice?