avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1693 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Învăţământ - probleme ... Transfer de la facultatea de drept la academia de ...
Discuție deschisă în Învăţământ - probleme juridice conexe

Transfer de la facultatea de drept la academia de politie. Posibil?

Urmez masterul la facutatea de drept (criminalistica) si vreau sa ma transfer la academia de politie (criminalistica aplicata) este posibil?mai trebuie sa dau examene la istorie,romana,limba straina+teste fizice?
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 13:13, 18 Iulie 2015
Nu cred ca este posibil , intrucat admiterea la masterat se face numai prin concurs la Academia de Politie.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Psiholog criminalist!? Adeleidis Adeleidis Buna ziua tuturor. Am si eu o nelamurire. Cum trebuie sa procedez exact pentru a deveni psiholog criminalist? Trebuie sa termin Facultatea de Drept ... (vezi toată discuția)
Academia de politie si facultatea de drept Imanent Imanent - Este posibil sa faci Academia de Politie paralel cu Dreptul (la zi, nu la distanta)? - Daca termin Academiei de Politie, specializarea drept, pot ... (vezi toată discuția)
Master criminalistica Sandi Ala Sandi Ala Buna seara...daca am un master in stiinte penale si criminalistica, dar facultatea am facut o in alt domeniu( nici nu am urmat academia de politie)...ma juta ... (vezi toată discuția)