Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Master Criminalistica
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Master Criminalistica

Buna seara...daca am un master in stiinte penale si criminalistica, dar facultatea am facut o in alt domeniu( nici nu am urmat academia de politie)...ma juta cu ceva daca as dori sa optez pt un loc de munca in criminalistica?Multumesc!
Dati detalii despre ce facultate ati urmat: drept, sociologie, psihologie, medicina, fizica, chimie? De ex. cerintele pentru un criminalist specializat in balistica sunt altele decat pentru un criminalist specializat in expertiza scrisului de mana. Cu o facultate de limba romana sau de limbi straine puteti face de ex. stilometrie. Ted Kaczynski a fost prins stilometric.

Iar ocupatia de criminolog are alte cerinte.
tgeorgescu, utilizator