avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 870 soluții astăzi
Forum Activitate myky_b83

Activitate myky_b83

in luna aprilie am efectuat 184 ore lucrate dintre care 16 au fost lucrate sambata,eu avand contract de 8 ore/zi,5 zile/sapt.nu mi-au fost platite decat 160 ore pe fluturas motivatia fiind ca nu sunt fonduri.unde si cui trebuie sa ma adresez ptr acest lucru,la itm?
Discuție demisie
daca nu am respectat toata perioada de preaviz si am primit comunicare,adica concediere prin neprezentare,cand inceteaza contractul meu dupa evaluare sau de la data neprezentarii la serviciu?multumesc!
Răspuns la discuția Incetarea contractului de munca
multumesc!
as dori sa fiu mai explicita,nu am semnat inca incetarea cim...si am inteles ca procedura cu concedierea disciplinara prin absentarea nemotivata dureaza,ca trebuie sa primesc comunicare ptr a ma prezenta in fata unei comisii s.a.m.d,eu in acest timp pot semna alt cim?pot incepe sa lucrez ptr.alta firma?
Răspuns la discuția Incetarea contractului de munca
POT SEMNA UN ALT CONTRACT INTRE IN ACEST TIMP...?
Bunaziua,am nevoie urgent de un raspuns.sunt in perioada de preaviz,am solicitat incetarea cim de comun acord pe 04.05 si initial mi s-a comunicat verbal ca este de acord doar daca mai raman 2 saptamani in preaviz (termenul in contract este de 20 zile)dupa care seful meu nu a mai vrut ,adica mi-a spus ca vrea sa respect preavizul in totalitate,dar eu nu mai vreau. am absentat 2 zile respectiv 20.05 si 21.05ptr ca asteptam sa se incheie contractul.am fost sunata si mi s-a spus ca nu mai este de acord cu renuntarea partiala la preaviz. urmatoarea zi am mers la serviciu pe 22.05,pe 23.05 urma sa lucrez si nu m-am prezentat ,asta fiind sambata(cim este de 8 ore/zi, 5zile/sapt).am sunat pe 23.05 si am anuntat ca nu o sa ma mai prezint deloc la serviciu. intrbarile mele sunt:1)CU CE ART O SA-MI INCHEIE CIM? 2)CAND SAU MAI BINE ZIS CARE ESTE DATA LA CARE IMI INCETEAZA CIM? MENTIONEZ CA NICI AZI 25.05 NU M-AM PREZENTAT DECI AR FI 3 ZILE IN CARE AM ABSENTAT.VA MULTUMESC!