Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... demisie
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

demisie

daca nu am respectat toata perioada de preaviz si am primit comunicare,adica concediere prin neprezentare,cand inceteaza contractul meu dupa evaluare sau de la data neprezentarii la serviciu?multumesc!
Buna seara,
In cazul nerespectarii termenului de preaviz in cazul demisiei, angajatorul poate demara procedura cercetarii disciplinare. Daca se va aplica sanctiunea concedierii disciplinare aceasta va produce efecte de la data comunicarii.