avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1075 soluții astăzi
Forum Activitate georgiana lazar

Activitate georgiana lazar

acum 2 ani aproape am cumparat un apartament de la o femeie, toate bune si frumoase ,,ii sa dat termn 2 luni sa elibereze casa , dupa astea 2 luni nu mi a mai raspuns la telefon si nici nu am avut cum sa dau de ea,, am fost sfatuita sa intentez proces de a optine ordin de evacuare ,asa si am facut ,,a fost termen pe 11 ,12 ,2015 si fondul l am castigat ,dar dansa pe 25,11,2015 ma dat in judecata sa imi anuleze contractul de vanzare cumparare ,apoi instanta ia trimis counicare sa plateasca taxa de timbru 3500 de lei,a care dansa a facut cerere de ajutor public judiciar ,sa stabilit camera de consiliu pe 06,01,2016 ,si ii sa acceptat cererea ca sa plateasca taxa de timbru judiciar in 24 de rate egale,,



ce problema am eu ,avocat am ,dar in dosarul de anulare a contractului ,mia spus un pret aberant ,,extrem de ridicat ,, astept oferte multumesc o seara buna ,cu stima
Răspuns la discuția Cum sa evacuez fostul proprietar
Ilie1111 a scris:

Pentru ce evacuare? Care este titlul persoanei respective? Locuiește în imobil fără drept.
Eu aș face cerere către executor pentru punerea în posesia imobilului.



buna ziua domnule ilie.. nici nu mai stiu pe cine sa cred si cine nu ..uni spun ca da alti spun ca nu ,, am sunat la un executor judecatoresc ,,si mia spus ca nu ma pot adresa dansului fara titlu judecatoresc ,,adica trebuie sa dau in judecata pt evacuare si apoi instanta imi da titlu si apoi ma voi duce la executor...






da iam trimis 2 notificari ,in baza noului cod ca intermen de 5 zile de la data primiri notificari sa elibereze casa,nu vrea .apoi mam adresat instantei ,iar instanta ,in loc sa imi trimita conunicarea la adresa aleasa ca corespondenta ,a trimis la adresa din buletin ,si apoi mai anulat cererea de evcuare i baza art 1033, cum spuneti dumneavoastra si apoi la sfarsit imi scrie in incheiere ca dispune la anularea cereri de evacuare formulata de reclamanta cu domiciliu in adresa aleasa... dar ei au trimis comunicarile la adresa din buletin,, ce sa mai fac in cazul asta ca am pierdut 8 luni de zile ,din cauza presedintei d complet si a grefierei ,,si fosta proprietara ,,a strans vreo 5ooo de lei la intretinere? deci ce pot sa fac ca sa intru mai repede in posesiia casei ,,, multumesc

Off pe cine sa mai cred si in cine sa mai ai incredere in tara asta...
Răspuns la discuția Cum sa evacuez fostul proprietar
da iam trimis 2 notificari ,in baza noului cod ca intermen de 5 zile de la data primiri notificari sa elibereze casa,nu vrea .apoi mam adresat instantei ,iar instanta ,in loc sa imi trimita conunicarea la adresa aleasa ca corespondenta ,a trimis la adresa din buletin ,si apoi mai anulat cererea de evcuare i baza art 1033, cum spuneti dumneavoastra si apoi la sfarsit imi scrie in incheiere ca dispune la anularea cereri de evacuare formulata de reclamanta cu domiciliu in adresa aleasa... dar ei au trimis comunicarile la adresa din buletin,, ce sa mai fac in cazul asta ca am pierdut 8 luni de zile ,din cauza presedintei d complet si a grefierei ,,si fosta proprietara ,,a strans vreo 5ooo de lei la intretinere? deci ce pot sa fac ca sa intru mai repede in posesiia casei ,,, multumesc
Răspuns la discuția Cum sa evacuez fostul proprietar
am actiune in instanta pt evacuare ,dar instanta ma taragane de 8 luni ,,in loc sa trimita comunicarea la adresa care trebuie trimite la alta adresa si apoi imi anuleaza cererea de evacuare ca nu am indeplinit conditiile care le au cerut,, oare justitiia este corecta? ma indoiesc ... multumesc
Răspuns la discuția Cum sa evacuez fostul proprietar
da . multumesc ,,dureaza de 1 an ..evacuarea in instanta ,,si persoana a inceput cu amenintarii..
buna ziua, am si eu o problema ,am cumparat o casa de la o doamna si acum refuza sa iasa din casa , am contract de vanzare cumparare ,ce fac in aceasta situatie . ma adresez instantei judecatoresti sau ma duc direct la executor judecatoresc, Multumesc .