Forum Discuţii juridice Executare silită Cum sa evacuez fostul proprietar
Discuție deschisă în Executare silită

Cum sa evacuez fostul proprietar

buna ziua, am si eu o problema ,am cumparat o casa de la o doamna si acum refuza sa iasa din casa , am contract de vanzare cumparare ,ce fac in aceasta situatie . ma adresez instantei judecatoresti sau ma duc direct la executor judecatoresc, Multumesc .
~ Conținut șters la cerere ~
da . multumesc ,,dureaza de 1 an ..evacuarea in instanta ,,si persoana a inceput cu amenintarii..
~ Conținut șters la cerere ~
am actiune in instanta pt evacuare ,dar instanta ma taragane de 8 luni ,,in loc sa trimita comunicarea la adresa care trebuie trimite la alta adresa si apoi imi anuleaza cererea de evacuare ca nu am indeplinit conditiile care le au cerut,, oare justitiia este corecta? ma indoiesc ... multumesc
Pentru ce evacuare? Care este titlul persoanei respective? Locuiește în imobil fără drept.
Eu aș face cerere către executor pentru punerea în posesia imobilului.