avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1900 soluții astăzi
Forum Activitate cristina198624

Activitate cristina198624

Buna,
Am cumparat o masina adusa din Belgia in august 2014. In octombrie am platit taxa si am mers la politie pentru a inmatricula masina. Acolo am intampinat o problema in ceea ce priveste inmatricularea. Ne-au retinut documentele si dupa 3 luni ne-au anuntat ca nu putem inmatricula masina deoarece ne lipseste un document si trebuie sa facem dovada lipsei acestuia. Ne-am interesat si am realizat ca ne lipseste certificatul de inmatriculare (un document roz, ingust). Printr-un avocat am trimis o adresa catre autoritatile belgiene si asteptam raspuns de aproximativ 2 luni. Nu stiu cum sa procedam pentru a rezolva aceasta problema. Ce am putea face pentru a intra in posesia acestui document?
Multumesc.
buna imi spuneti va rog daca ati reusit sa inmatriculati masina? daca da cum ati procedat? sunt si eu in aceasta situatie am primit raspuns de la politie dupa trei luni ca nu putem inmatricula masina decat cu acel certificat care ne lipseste de aproximativ 2 luni am trimis prin avocat o adresa catre autoritarile belgiene sa ne ajute cu un raspuns si inca nu am primit nimic daca stiti ce am putea face cum sa rezolvam aceasta problema am rugamintea sa ma ajutati cu un raspuns multumesc mult