avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1765 soluții astăzi
Forum Activitate jeny84

Activitate jeny84

Discuție Lamurire
Buna ziua ...de 7 ani de zile sotul pleaca cu contrac de 6 luni in SUEDIA ...mentionez ca contractul e direct cu firma suedeza ca sezonier intre 6 _8 luni ...de curand am aflat ca am putea beneficia de alocatia copiilor pe perioada cat este el plecat .As dori sa afl :
- ce acte sunt necesare
-daca copiile actele trebuie legalizate in tara
-si pe ce perioada din urma as putea cere ...
Buna seara as avea o nelamurire sunt angajata intr_un lant de magazine pe functia de casier cu 6 ore pe zi si 2 zile libere la saptamana ,,,as dor sa stiu daca ma incadrez la norma intreaga sau pot sa fiu la jumatate de norma ,,
in ziua de astazi nu mai avem siguranta pe nimic muncesc de trei luni intr-o firma si nu au mai reusit sa ma angajeze,credeti ca in alta e mai ok ..totusi inca sunt mii si mii de oameni care muncesc la negru ...care poate sunt abuzati si accepta ...va multumesc ptr raspuns oseara buna va doresc
Buna seara as vrea sa stiu daca find neangajata intr-o firma ar avea drept angajatorul sa imi opreasca din salar o suma ca garantie ptr a nu pleca fara a anunta va multumesc..
Răspuns la discuția Recuperare salariu la negru
Va multumesc mult ptr raspuns si sa speram ca voi iesi cu bine din aceasta situatie
buna ziua as vrea sa stiu cui as putea sa ma adresez daca nu reusesc sa imi recuperez salariul de la o firma ,dar mentionez ca am lucrat 3 luni neangajata si acum nu mai au nevoie de servicuiile mele ...va multumesc o zi buna