avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 698 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Lamurire
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei penale - reguli, acte, termene, căi de atac

Lamurire

Buna ziua ...de 7 ani de zile sotul pleaca cu contrac de 6 luni in SUEDIA ...mentionez ca contractul e direct cu firma suedeza ca sezonier intre 6 _8 luni ...de curand am aflat ca am putea beneficia de alocatia copiilor pe perioada cat este el plecat .As dori sa afl :
- ce acte sunt necesare
-daca copiile actele trebuie legalizate in tara
-si pe ce perioada din urma as putea cere ...

Alte discuții în legătură

Casatorie valabila Sophiam Sophiam Situatia este urmatoarea: s-au casatorit in Suedia, ea cetatean român iar el cetatean cu dubla cetatenie: româna si suedeza. De la ofiterul starii civile din ... (vezi toată discuția)
Alocatie copil in suedia guritaoana guritaoana De unde trebuie sa primeasca alocatie copilul meu care are dubla cetatenie romana si suedeza? Eu am lucrat in Romania, iar sotul in Suedia si este si are si ... (vezi toată discuția)
Nastere in suedia - sotie rezident in suedia asigurata in romania guritaoana guritaoana Buna ziua! Sunt cetatean al Romaniei, iar sotul meu este roman cu cetatenie dubla(si suedeza) stabilit in Suedia. Ne-am casatorit de 1 an si acum asteptam un ... (vezi toată discuția)