avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 801 soluții astăzi
Forum Activitate codferrow

Activitate codferrow

Salut, o intrebare scurta: daca site-urile de filme si seriale online sunt ilegale, atunci cum de exista in abundenta si mai populare decat multe dintre cele legale? Iar daca sunt legale, atunci ce le face astfel? Faptul ca filmele in sine nu se afla pe serverele lor?
Buna ziua,

Am fost condamnat cu suspendare in iunie 2012, pentru conducere cu permis suspendat. Permisul mi-a fost, in consecinta, anulat, iar acum as vrea sa-l redobandesc, insa nu am timpul necesar.

As dori sa gasesc pe cineva care sa fie dispus sa faca absolut toate drumurile necesare in numele meu (inclusiv judecatorie, procuratura, parchet etc.), si toate demersurile pentru a putea conduce din nou.

Multumesc mult, anticipat,
Astept oferte.

0799 99 48 78
Am inteles. Si deci trebuie sa merg la politia rutiera, de unde cer o copie dupa instiintarea de anulare a permisului. Nu am primit asa ceva acasa. Exista sansa sa nu fie anulat permisul? Stiam ca parca era o incosistenta in lege legata de asta...

Apoi fisa de scolarizare, daca nu o scot de la o scoala auto, atunci de unde? Ghiseele de acte auto? Si in cazul asta, ce scriu pe ea legat de numele instructorului si institutia de scolarizare? Eu prefer sa scot 400 lei din buzunar daca se rezolva mai usor.
Multumesc de raspunsul rapid.
Si deci trebuie sa ma duc sa dau examenele auto, lucru pentru care voi avea nevoie de fisa de scolarizare. Cum o pot obtine daca nu e nevoie sa fac scoala?

De asemenea, copia hotararii judecatoresti de condamnare se ridica de la tribunalul in cauza? Si banuiesc ca e nevoie de toate hotararile de la toate tribunalele unde mi s-a dat vreo sentinta?
Buna ziua,

Am fost condamnat cu suspendare in iunie 2012, pentru conducere cu permis suspendat. In total au fost 3 condamnari intre 2011 - 2012 (pentru ca am fost trimis in judecata de mai multe ori pentru asemenea fapte). Pedeapsa finala, contopita, este de 1 an si 8 luni cu suspendare, cu termen de incercare de 3 ani si 8 luni, ramasa definitiva la 27 iunie 2012. Daca are cineva nevoie de cazierul meu complet, vi-l pun la dispozitie.

Permisul banuiesc ca mi-a fost, in consecinta, anulat.
Intrebarea este, cand si cum pot conduce din nou? Dupa expirarea termenului de incercare, la 1 an dupa expirarea termenului de incercare sau la 1 an dupa ce sentinta a ramas definitiva? Trebuie sa fac din nou scoala? Daca da, cand o pot incepe?

Multumesc mult, anticipat.