avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 913 soluții astăzi
Forum Activitate Marius Vladut

Activitate Marius Vladut

Nu exista datorii pe polita,ratele sunt achitate la timp,nu exista limita de despagubire impusa,nu exista suspiciuni de frauda.
Mai mult decat atat,am constatat cu stupoare in urma cu cateva ore faptul ca au virat in contul societatii noastre suma de 3800 ron.
Mentionez inca odata,suma achitata de catre noi...a fost de 5700 ron.
Buna seara,

Am rugamintea sa ma ajutati cu cateva detalii.
Am dosarul de indemnizatie crestere copil inregistrat in noiembrie 2015 insa pana acum nu am promit nici decizia si evident nici bani.
Acum as vrea sa ma angajez insa nu as vrea sa renunt la CCC?
Exista vreo posibilitate legala?
PFA?

Multumesc anticipat.
O seara buna.
Buna ziua,

In urma cu cateva ore Ministrul Muncii doamna Rovana Plumb a facut o declaratie in care spunea printre altele ca, de la 1 ianuarie 2016 va fi anulat plafonul maxim in valoare de 3400 ron pentru cresterea copilului pe perioada de un an.
Tot doamna Rovana Plumb spunea ca in prezent,parintii care se incadreaza la acest plafon nu au nicio problema insa nu a precizat daca e vorba sau nu de tot anul 2015.
Am rugamintea sa ma ajutati cu urmatoarea informatie,
Copilul nostru se va naste undeva pana in luna Noiembrie a acestui an iar noi evident vom inregistra dosarul complet in cursul lunii Noiembrie.
Exista posibilitatea sa nu mai beneficiem de acest plafon maxim pentru perioada de 1 an?
Toate dosarele inregistrate in cursul acestui an vor ramane in cadrul conditiile actuale?

Cu consideratie.

Marius Vladut