avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 935 soluții astăzi
Forum Activitate mikiruse

Activitate mikiruse

Adeverinta prime si al 13- lea salariu

Buna ziua,
Voi intra direct in
subiect…firma este radiata din 2005, EDF -ASRO SRL , eu lucrand din 1994-2002, as dori o adv din care sa reiasa primele si al 13 lea salariu… firma era in
Aeroportul
Otopeni, deci Ilfov… ducandu- ma la ITM Ilfov mi s- a spus ca bonusurile sunt trecute direct de firma, nu se vor regasi in
CM si ptr asta treb sa caut lichidatorul care ar treb sa aiba intreaga arhiva…. Daca nu il stiu trebuie mers la Reg Comertului!
Stiti daca demersul este anevoios? Se pot primi raspunsuri la subiect?
Multumesc
Discuție Va multumesc…
Va multumesc…
Drepturile unui nepot adoptat

Va rog sa ma lamuriti in urmatoarea problema:
Fac succesiune dupa mama, unde se va prezenta si un nepot adoptat( parintii adoptatori decedati)- nascut in 1987- are drept la mostenirea bunicii? Este fiul fratelui meu, are acelasi nume de familie, dar nu cunosc continutul actelor de adoptie!
Va multumesc
Multumesc… strict sunt interesata daca exista legal o parghie… atunci cand voi fi anuntata, sa invoc un art,… ceva.. care sa ma ajute si sa pot lucra cu cine doresc!
Buna ziua,
La internarea mamei intr- un camin( avand Alzheimer), am semnat mai multe hartii, printre care si ca voi fi de acord ca la deces, ei sa asigure si firma funerara…
Ptr ca locul de veci si toata procedura va fi in alta localitate, as vrea sa lucrez cu firma autorizata DSP dar nu cea de la camin, ci din provincie! Cum pot rezolva ..? Dupa deces, caminul imi poate influenta hotararea?.. multumesc