Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Buna ziua, La internarea mamei intr- un camin( avand ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Buna ziua, La internarea mamei intr- un camin( avand Alzheimer), ...

Buna ziua,
La internarea mamei intr- un camin( avand Alzheimer), am semnat mai multe hartii, printre care si ca voi fi de acord ca la deces, ei sa asigure si firma funerara…
Ptr ca locul de veci si toata procedura va fi in alta localitate, as vrea sa lucrez cu firma autorizata DSP dar nu cea de la camin, ci din provincie! Cum pot rezolva ..? Dupa deces, caminul imi poate influenta hotararea?.. multumesc
Sunt etape distincte materializate prin incheierea de documente legale
Pentru inmormantare se incheie contract in care dv aveti dreptul sa impuneti clauze
Multumesc… strict sunt interesata daca exista legal o parghie… atunci cand voi fi anuntata, sa invoc un art,… ceva.. care sa ma ajute si sa pot lucra cu cine doresc!
care e diferenta ?