avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1676 soluții astăzi
Forum Activitate adriana102

Activitate adriana102

Ce documente sunt necesare pentru a depune dosarul la primarie pentru a primii indemnizatia de crestere copil in cazul veniturilor din contracte de drepturi de autor?
indemnizatia de administrator nu este un venit si atunci estye anulata indemnizatia de crestere copil
si daca suspendarea inca nu s-a facut intrebarea mea era daca mai am dreptul la indemnizatia de administrator(mentionez ca sunt unul din cei 7 administratori)
suspendarea contractului nu se face dupa cele 126 de zile de concediu medical??//
Buna ziua,sunt membru in consiliul de administratie,in cadrul unei societati cooperatiste(membru ales prin vot in cadrul sedintei AGA),in acelasi timp sunt si salariata in cadrul acestei unitati,intrebarea mea este urmatoarea:sunt in concediu medical (cele 126 de zile prenatal si postnatal)deci inca nu am suspendat contractul cu societatea ,in acesta perioada mai am dreptul la indemnizatia de administrator????
Răspuns la discuția ingrijire copil
Va multumesc pentru raspuns!
Discuție ingrijire copil
Buna ziua! Se mai poate lucra ca persoana fizica autorizata (profesii libere)daca sunt in in concediu ingrijire copil in baza contactelor de prestari servicii incheiate cu diferite SRL-uri?:(