avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1060 soluții astăzi
Forum Activitate emmyboy96

Activitate emmyboy96

Răspuns la discuția Încălcarea unui drept!
In cazul meu este la unitatea de jandarmi. Indemnizația și concediul le primesc de la MAI

Cornel Vasile a scris:

In primul rand, depuneti contestatia la AJPIS si dupa solutia la contestatie va adresati instantei de judecata.

Răspuns la discuția Încălcarea unui drept!
Unde as putea face contestație? La judecătorie?

Cornel Vasile a scris:

Dacă nu vi se acorda acest drept, puteti contesta decizia de respingere a dosarului.

Răspuns la discuția Încălcarea unui drept!
Școala a fost terminată pe 21 Decembrie 2017, iar copilul s-a născut pe 21 Ianuarie 2018.
Am terminat o școala militară ( preuniversitară ), a născut soția și doresc sa intru in concediu de creștere a copilului. După ce am întocmit dosarul, in ziua in care trebuia sa mi se aprobe mi-au zis ca nu ma încadrez pentru nu am lucrat.
Eu ma încadrez la OUG 111/2010 ART 2 aln 5 lit. T.
Dacă nu mi se acorda acest drept, pot face ceva?
Răspuns la discuția Inselaciune la cumparare auto
Si nu se poate face nimic? Reparatia ma costa cam 500-600
Buna ziua.
As dori si eu cateva sfaturi daca se poate.
Zilele trecute am cumparat un Audi A4. M-am inteles cu persoana la 5500 euro.
Mi s-a spus ca masina este sigura, in regula, nu are niciun defect si la prima vedere asa si parea. Dupa ce am cumparat-o, la cateva zile a inceput sa-mi faca probleme masina. Masina a fost dusa la un carpaci care i-a inlocuit pompa de ulei si rampa care faceau ungerea la motor cu nu stiu ce piesa care sa duca cativa km, vorba ei : "Sa mearga pana o vand". Proprietara acum nu-mi mai raspunde la telefon.
Poate fi considerata inselaciune? Pot face ceva sau sunt bun de plata?