avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1223 soluții astăzi
Forum Activitate Bettyp

Activitate Bettyp

Buna ziua ! Contractul individual de munca incheiat si inregistrat sub nr 15/15.09.2014 in registrul general de evidenta a salariatiilor, iar in DECIZIA DE INCETARE A CONTRACTULUI INDIVIDUAL DE MUNCA CA URMARE A ACORDULUI PARTILOR este trecut :"intrgistrat la ITM cu nr 16 / 15.09.2014 si in registrul general de evidenta a salariatilor cu nr. ....../...........". Este corect nr 16/15.09.2014 din decizie sau trebuie trecut nr din contrat 15/15.09.2014 ? Adica la ITM poate un contract sa fie inregistrat cu un alt numar fata de cel din CIM ?
Răspuns la discuția Indemnizatie crestere copil
La firma unde lucrez, lichidarea drepturilor salariale pe luna iulie se face pe 31.iulie , deci inseamna ca azi ar trebui sa iau indemnizatia ? Va multumesc !
Răspuns la discuția Indemnizatie crestere copil
Mentionez ca certificatul medical (prenatalul) l-am predat angajatorului in aceasi zi (13.07.2015)
Răspuns la discuția Indemnizatie crestere copil
Daca am intrat in concediu prenatal cu data de 13.07.2015, cand trebuie sa primesc prima indemnizatie pentru concediu, la sfarsitul lui iulie sau la sfarsitul lui august ? Si daca angajatorul refuza sa-mi plateasca prenatalul ce pot sa fac ?
Răspuns la discuția Indemnizatie crestere copil
Dar daca nasc pe 19 august 2015 mai beneficiez de concediu crestere copil (CCC) si indemnizatia aferenta ?
Răspuns la discuția Indemnizatie crestere copil
Multumesc
Buna ziua ! Sunt angajata din 15 septembrie 2014 si urmeaza sa nasc in septembrie 2015 ( data probabila a nasterii 23 sep ), daca nasc intre 1-15 septembrie mai pot beneficia de concediu si indemnizatie crestere copil pana la 2 ani ? Va multumesc !