Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... decizie incetare cim
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

decizie incetare cim

Buna ziua ! Contractul individual de munca incheiat si inregistrat sub nr 15/15.09.2014 in registrul general de evidenta a salariatiilor, iar in DECIZIA DE INCETARE A CONTRACTULUI INDIVIDUAL DE MUNCA CA URMARE A ACORDULUI PARTILOR este trecut :"intrgistrat la ITM cu nr 16 / 15.09.2014 si in registrul general de evidenta a salariatilor cu nr. ....../...........". Este corect nr 16/15.09.2014 din decizie sau trebuie trecut nr din contrat 15/15.09.2014 ? Adica la ITM poate un contract sa fie inregistrat cu un alt numar fata de cel din CIM ?
Este gresit ... numarul de c.i.m. trebuie sa fie acelasi , atat in REVISAL cat si pe exemplarele angajatorului si al salariatului.