avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 377 soluții astăzi
Forum Activitate inna72

Activitate inna72

Mulțumesc frumos
Bună ziua!am probleme cu șefa mea. Mi a spus clar în față că nu mă suportă si mi a cerut să plec. Am refuzat deoarece mă intretin singură. Am avut discuții în urma diferențelor vizibile pe care ea mi le face de 2 ani și jumătate decand lucrez la ea. Este vorba despre o stație peco si ea e dealer. Am rugat-o frumos să mai echilibreze turele de noapte deoarece eu permanent am câte 2 ture in plus față de ceilalți colegi si de aici un adevărat război din partea ei.aseară am avut surpriza sa primesc un avertisment scris deoarece cu 3zile in urma a fost o eroare in sistem la carduri si s a produs o greșeală pe care mi a imputat o mie. Ideea e că atitudinea ei mă dezarmează complet. E limpede că nu mă suferă dar nu aș vrea să-mi pierd serviciul. Ce mă sfătuiți să fac?
Discuție Partaj fortat
buna ziua!am divortat de un an de zile dar locuim in aceeasi casa deoarece fostul meu sot nu este de acord sa facem un partaj amiabil la notar.fiind in imposibilitate financiara de a incepe un proces de partaj prin tribunal sunt nevoita sa traiesc in continuare intr-un cosmar.nu am nici unde pleca si nici bani sa-mi permit alta locuinta,fie ea si in chirie.ce ma sfatuiti sa fac?exista vreo posibilitate sa-l oblig sa accepte partajul?mentionez ca si divortul tot prin tribunal s-a pronuntat,fostul meu sot fiind o persoana f.violenta si cu care este imposibil de discutat.