avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 822 soluții astăzi
Forum Activitate dorina1964

Activitate dorina1964

D-l avocat , dv ați dat un raspuns d-nei LidiaMuraru , 11 feb. 2023 privitor la faptul ca dânsei i se pare ca Gift Of Legacy este pacaleala ( ,,I se pare").
Prin raspunsul dv, fiind avocat, si asumandu-va oficial site-ul , lasati sa se inteleaga ca este un raspuns asumat (,,trebuie sa anuntati politia din Africa ")
O alta postare pe site-ul dv oficial pe Google spune alte neadevaruri despre Gift of Legacy.
Va rog sa verificati ce se posteaza pe pagina dv .
Vreau sa va rog sa ne spuneti daca ati verificat despre ce este vorba in acest proiect si va asumati aceste postari de pe site-ul dv .
Va multumesc si sper sa puneti raspunsul pe pagina dv .
Toate cele bune va doresc , la toti!
As vrea sa stiu, daca pentru o masina Euro4 ,cu filtru de particule ,se face reducere la taxa de timbru de 25%. In modelul de calculator taxa auto afisat de anaf nu se gaseste o casuta in care sa se specifice acest lucru si nu toate masinile Euro4 au acest filtru.
Din informatiile mele stiu ca aceasta reducere exista in vechiul model de calcul.
De la Finante ,unde am incercat sa ne informam ,am primit un raspuns vag,cum ca se calculeaza automat ,(cele cu E 3,4,5),ASA E FACUT PROGRAMUL.
M-ati putea ajuta cu o lamurire in acest sens?
Primesc toate reducerea (chiar daca nu au filtru de particule)sau nici una?
... sau exista un buton pe care nu trebuie sa-l cunoastem cu totii?
Daca aceasta reducere trebuie facuta ,noi ce ar trebui sa facem?
Va multumesc si sper intr-un raspuns,cat mai repede.