avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1065 soluții astăzi
Forum Activitate Andotec

Activitate Andotec

Multumesc frumos pentru raspuns. Este prima data cand ma confrunt cu situatia si nu am stiut care sunt uzantele pe acest site.
Sunt in cautarea unui avocat care sa fie dispus sa preia o speta privind lucrari de demolari si constructie la un impobil de tip duplex, in sectorul 1. Este vorba despre doua apartamente lipite si simetrice, cu perete despartitor, cu proprietari diferiti, dintre care unul doreste sa demoleze si sa reconstruiasca apartamentul sau fara sa tina cont de dorinta/drepturile/conditiile proprietarului vecin. Dorim o consultatie de specialitate si, eventual, reprezentare.
Inseamna ca ramane "in sarcina" Camerei Notarilor Publici. Mii de multumiri!
Ce inseamna "daca d-na notar este de acird"?.... Si, daca nu este (am o problema similara si este tot de atitudine a notarului actual). Multumesc.
Seara buna.
Daca ne vom cunoaste vreodata, veti afla ca nu sunt nici prea diplomata si ca nu am nici periute prin buzunare.
Astfel, va rog sa ma credeti cand va multumesc pentru sprijinul acordat de-a lungul timpului. Intotdeauna, pe www.avocatnet.ro, am gasit raspunsuri si informatii valide, utile si corecte despre toate subiectele de interes pentru mine.
Multumesc frumos, sper sa ne imprietenim,
Dodo Tecaru