avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 960 soluții astăzi
Forum Activitate euro2000

Activitate euro2000

Răspuns la discuția cic tata
pe 15 septembrie copilul face 2 ani eu sunt insarcinata in 4 luni dar nam stiut de aceasta ultima luna care se acorda concediu tatalui .revenirea din crestere copil la locul anterior de munca este pe 16 septembrie.spuneti-mi va rog in cazul in care statul nu ma plateste pentru aceasta ultima luna cum se va calcula indemnizatia pentru urmatorul copil pe care il voi avea(se va naste la sfarsitul lui febroarie neavand continuitate 12 luni de venit anterior nasteri.
Discuție cic tata
tatal unui copil rezultat dintr-o relatie de concubinaj este obligat sa stea o luna (30 de zile )sau este valabil pentru familile biparentale
Răspuns la discuția Custodie minor din concubinaj
Acest act adica custodia copilului nascut dupa divort I-mi este necesara la dosarul depus la primaria sectorului 6 in vederea obtinerii unei locuinte sociale. Am incercat sa explic ca acest copil este nascut dupa divort cu acelasi tata ca si al celorlalti 3 copii insa dansii nu-mi primesc certificatul copilului la dosar deoarece nu am custodia lui. Am incercat sa explic ca nu am cum sa-mi dau im judecata fostul sot deoarece acum suntem in relatii bune insa necasatoriti.
Răspuns la discuția Custodie minor din concubinaj
cererea de ajutor judiciar o fac la tribunalul sectorului 6?va multumesc mult
buna ziua am urmatoarea sitotie am divortat de sotul meu cand aveam 3 copiii am obtinut custodia lor intre timp mam inpacat cu sotul fara sa ne casatorim mai avem un copil intre timp si asi vrea sa obtin si custodia acestuia am depus la tribunalul bucuresti sector 6 dosar pentru incredintare copilului.nepermitandu-mi un avocat cererea mea a ramas undeva suspendata va rog sa-mi sp cum sa procedez pentru obtinerea celui dea-l patrulea copil nepermitandu-mi servicile unui avocat care sa depuna toate actele in locul meu va multumesc anticipat si astept raspunsul dumneavoastra
sunt in post natal pe 15 septembrie 2015 copilul face 2 ani dar eu sunt insarcinata in 13 saptamani spuneti-mi cum procedez mai departe